Atrask gamtą mieste: 10 pažintinių takų Vilniuje ir jo apylinkėse

Sena patarlė sako: „eik kur akys veda, kur kojos neša.“ O jos tegul neša į gamtą! Trauk iš spintos patogiausius batus, nes turime pasiūlymų, kaip atrasi ir įsimylėti Vilniaus apylinkes iš naujo. Pasiruošęs?

Founder image

1. Dūkštos pažintinis takas
5 km.
Maršrutas pareikalaus daugiau jėgų ir ištvermės, bet akis džiugins įspūdingais piliakalniais bei atsiveriančiomis panoramomis.

2. Šilėnų pažintinis takas
6 km.

Eidamas šiuo taku susipažinsi su etnine kultūra, nes čia įsikūrę net keli istoriją menantys Lietuvos kaimai. Tik nepražiopsok medinių sūpynių, kurios nuskraidins virš medžių viršūnių!

3. Kairiojo Neries kranto turizmo trasa
25 km.

Puikus pasirinkimas dviračių bei sporto mėgėjams. Kelias vingiuoja tiek žvyrkeliu, tiek mišku, tiek asfaltu. Taip pat čia rasite įvairių objektų, tokių kaip paslaptinga konglomerato uola, „Užkeiktų vestuvių“ akmenys, įspūdingas panoramas atvers apžvalgos bokšteliai, o ištroškusius atgaivins Pinyklos mitologinio šaltinio vanduo.4. Sapieginės pažintinis takas
5 km.
Idealus variantas iš miesto vis neištrūkstantiems gyventojams, nes jį pasieksi net nepravažiavęs Vilniaus miesto ženklo. Skamba kaip atotrūkis po sunkios darbo dienos!

5. Pučkorių pažintinis takas
5 km.

Čia gausu lankytinų objektų: eidami pamatysite buvusį popieriaus fabriką, vandens malūno griuvėsius, paslaptimis apipintą patrankų liejyklą, didingą saulės laikrodį. Taip pat išvysite vieną aukščiausių ir įspūdingiausių atodangų Lietuvoje, nuo kurios atsivers gamta žaliuojanti panorama.

Product image
Founder image

6. Varnikų pažintinis takas
4 km.
Jei nusprendei eiti šiuo maršrutu, tavęs laukia tikra gamtos paletė: kelias nusidriekęs per miškus, upelius ir net pelkes!

7. Strielčiukų žygtakis
3 km.
Eidami nusikelsite į praeitį, kai čia dar stovėjo Rokantiškių pilis, o po miškus klajodavo taurai ir stumbrai. Nuo piliakalnio viršūnės galėsi pasigėrėti atsiveriančiais Naujosios Vilnios vaizdais.

8. Karmazinų pažintinis takas
7 km.
Takas nuves prie plačiausios Neries vietos, kur upės plotis siekia net 150 metrų! Upės pakrantės mena baltų mitologiją: čia stūkso didžiausias Vilniaus apylinkėse pilkapynas – senovės baltų laidojimo vieta.  

Founder image

9. Ribiškių pėsčiųjų trasa
6 km.
Takas vingiuoja per kalvas ir lygias pievas, tad nuobodu tikrai nebus. Einant taku automobilių triukšmą keičia paukščių čiulbėjimas, tad sunku patikėti, kad vis dar esi Vilniuje.

10. Saidės pažintinis takas
1 km.
Šis takas bus tikra atgaiva po ilgų žygių. Valandos trukmės ramus pasivaikščiojimas pažadins naujiems potyriams.