TOP 10 dokumentinių filmų/serialų apie keliones NETFLIX platformoje

Galbūt dabar ir negalime keliauti aplink pasaulį, tačiau tai nereiškia, jog turime nustoti domėtis kelionėmis. Pažvelkime į jas iš kitos perspektyvos. Peržiūrėkite geriausius dokumentinius kelionių filmus bei TV šou Netflix platformoje ir pajuskite įkvėpimą. 

10. Street Food / 9 epizodai

Tai naujas Netflix serialas, kuriame kiekvieno naujo sezono metu turėsite galimybe išvysti skirtingas pasaulio vietas. Pirmasis sezonas nukelia žiūrovus į Azijos gatves: Japoniją, Tailandą, Taivaną, Pietų Korėją, Singapūrą ir pan. Šio šou kūrėjai stengiasi parodyti ne tik spalvinga miestų gatves ir ryškius maisto skonius, bet kiekviename epizode išryškina santykį tarp patiekalų ir juos gaminančių žmonių. Susipažinkite su unikaliomis kultūromis, atraskite nuostabias pasaulio vietas, pamilkite ten gyvenančius vietinius gyventojus ir jų maistą!    

9. Mountain / Filmas

Tiems, kurie mano, jog geriau už kalnus tik kalnai. Šiame filme kalbama apie laipiojimo kalnais sportą ir kodėl jis taip nenumaldomai traukia žmones tyrinėti aukščiausias Žemės vietas. Kvapą gniaužiantys vaizdai, įkvepiančios mintys, nepakartojamas garso takelis ir atsakymai į klausimą, kodėl žmonės tam ryžtasi.     

8. Tales by Light / 18 epizodų

Fotografai bei operatoriai nepatenka į kadrą, nors viskas, ką matome ekranuose yra jų atsidavimas ir meilė darbui. Skirtingi šio dokumentinio serialo epizodai nukels jus į vis kitą pasaulio vietą, kurioje skirtingi fotografai stengiasi užfiksuoti laukinę gamtą, unikalias bendruomenes ir perteikti jaudinančias temas pasauliui. Tai lyg žvilgsnis į fotografą pro jo fotoaparato objektyvą. Patikėkite, tikrai verta!     

7. Jack Whitehall: Travels with My Father / 13 epizodų

Ar galėtume keliauti aplink pasaulį po skirtingas pasaulio šalis su savo tėčiu? Gerą nuotaiką žadantis serialas vaizduoja komiką, kuris drauge su savo tėčiu patraukia į netikėtus nuotykius. Abu jie priversti išeiti iš savo komforto zonos ir drauge priimti sprendimus, nors dažnai jų požiūriai absoliučiai skiriasi.      

6. Pedal the World / Filmas

Įkvepiantis filmas apie vaikiną, kuris visus metus paskyrė tam, jog dviračiu apvažiuotų 22 šalis. Darydamas tai, jis visą filmavo ir pats sukūrė šį dokumentinį filmą, kuris parodo, jog mūsų užsispyrimas Ir ryžtas gali mus nuvesti labia toli. Pasisemkite motyvacijos ir pozityvo vakarui pasirinkę šią dokumentiką!     

5. Losing Sight of Shore / Filmas

Skrydis iš Kalifornijos į Australiją yra varginantis ir užtrunka tikrai nemažai laiko. Dabar įsivaizduokite, jog vietoj skrydžio pasileidžiate į nuotykių kupiną kelionę, kurios metu irkluojate Ramiajame vandenyne. Keturios moterys nepabūgo šio išbandymo ir leidosi į tokį devynių mėnesių iššūkį, kurio metu nepritrūko nuotykių, sunkių akimirkų ir netgi linksmybių. Negana to šio proceso metu komanda surinko tūkstančius dolerių krūties vėžio prevencijai ir tyrimams.      

4. Somebody Feed Phil / 12 epizodų

Šiame spalvingame ir pozityviame dokumentiniame seriale Filas keliauja po pasaulį ir ragauja vietinės virtuvės patiekalus. Serialas jus nukels į jaudinančias pasaulio vietas. Nuo Tel Avivo iki Bankoko, nuo Venecijos iki Naujojo Orleano.     

3. Cuba and the Cameraman / Filmas

Susipažinkite su aistringąja Kuba! Filmas vaizduoja trijų sunkumus patiriančių šeimų gyvenimus Kuboje per 45 metus. Nuo aštuntojo dešimtmečio pradžios iki laikotarpio po Sovietų Sąjungos žlugimo bei 2016-ųjų Fidelio Castro mirties. Tai neįtikėtina kelionė laiku Kuboje.    

2. Dark Tourist / 8 epizodai

Ieškai unikalaus dokumentinio filmo apie keliones? Prisijunk prie Naujosios Zelandijos režisieriaus Davido Farrierio drauge tyrinėkite reiškinį, vadinamą „tamsiuoju turizmu“. Skirtinguose epizoduose veiksmas jus nukels į vietas, istoriškai asocijuotas su mirtimi ir tragedijomis. Ši televizijos laida vienu metu ir trikdo, ir žavi žiūrovą.     

1. Chef's Table / 28 epizodai

Šiame dokumentiniame seriale susipažinsite su garsiausiais pasaulyje virtuvės šefais, jų gyvenimu ir virtuvės šedevrais. Kiekviename epizode visas dėmesys sutelkiamas į vieną šefą ir unikalų žvilgsnį į jo gyvenimą, talentus ir aistras.     

Žymos: