Keliauk po Aukštaitiją: ką nuveikti didžiausiame Lietuvos regione

Aukštaitijos etnografinis regionas yra ne tik didžiausias, bet ir kultūriškai turtingiausias. Šis regionas gausus aukštaičių tarmių, tautinių kostiumų ir gamtos vaizdų, tad nedvejok ir trauk šiaurės rytų kryptimi!

Founder image

Pramoga automobilių mėgėjams
Molėtų technikos muziejuje eksponuojama apie 140 transporto priemonių: automobilių, sunkvežimių, autobusų, motociklų, priekabų... Lankytojai kai kuriuos eksponatus gali netgi išbandyti patys, pavyzdžiui, sėsti už senovinio gaisrinio automobilio vairo. Įdomu tai, jog keli eksponatai buvo panaudoti kuriant HBO kino juostą „Černobylis“.

Tvirtovė, sauganti meilės istoriją
Renesansinė Biržų pilis jau ilgą laiką stūkso ant Širvėnos ežero pakrantės. Vietinė romantinė legenda byloja apie šios pilies ilgaamžiškumą. Matyt, ne veltui, nes pilis čia stovi jau beveik 500 metų ir yra geriausiai išsilaikiusi pilis Šiaurės Rytų Europoje.

Product image
Founder image

Pažintis su paukščiais iš viso pasaulio
Edukacinė programa „Paukščių kaime“ – puiki proga susipažinti su šiais sparnuočiais iš arčiau. Juk ne kasdien pamatysi šitokią galybę skirtingų paukščių vienoje vietoje! Taip pat bus galimybė paskanauti ant laužo keptos kiaušinienės iš įvairių paukščių kiaušinių.

Founder image

Legendose minimas Ladakalnis
Ladakalnis – tai 175 m. aukščio kalnas, stūksantis Aukštaitijos nacionaliniame parke. Tai vienas populiariausių lankytinų objektų Ignalinos rajone. Visą kalną galima apeiti pėsčiųjų taku ir apžiūrėti nuo įrengtų prieplaukų. Nuo kalno viršūnės atsiveria 6 legendomis apipinti ežerai. Kiek atokiau rasite prezidentų ąžuolų alėją, kur auga ąžuolai, pasodinti visiems Lietuvos prezidentams.

Founder image

Bičių pasaulyje
Visi smaližiai bei medaus mėgėjai traukia į Aukštaitijos nacionalinį parką, nes čia yra įsikūręs vienintelis Lietuvoje bitininkystės muziejus. Čia jūsų laukia įvairios edukacinės programos, senovinės ekspozicijos bei dūzgiantys bičių aviliai.

Panorama iš Mindūnų apžvalgos bokšto
Laipteliais pakilus į 36 m. aukštį, išvysite Labanoro regioninio parko kraštovaizdį. Prieš akis atsivers ir visa ežerų paletė su juose esančiomis salomis bei žalioji Labanoro giria.

Product image

Apsilankymas pas švelniąsias alpakas
Trakų rajone alpakų ūkis kviečia susipažinti su alpakomis – smalsiais ir jaukiais gyvūnais, kurie gelbsti netgi terapijoje. Ūkyje gyvenančios alpakos yra pratusios prie žmogaus rankų bei dėmesio, todėl leidžiasi būti kalbinamos bei glostomos. Įspūdžiai garantuoti tiek mažiems, tiek dideliems.

Product image