Keliauk po Dzūkiją: ką pamatyti pietų Lietuvoje?

Ar žinai, ką pamatyti Dzūkijoje be tankaus ir žalio miško? Jeigu ne, nesijaudink, mes turime Tau paruošę pasiūlymų, ką aplankyti grybų ir uogų krašte. Nuo pasakiškų gamtos stebuklų iki istorija kvepiančios architektūros... 

Founder image

Zervynos
Šis Varėnos rajono kaimas, iš visų pusių apsuptas miškais, yra Respublikinės reikšmės kultūrinis paminklas. Ši gyvenvietė unikali tuo, jog joje iki šiol galima atrasti XVIII – XIX a. liaudies kultūros savitumus.

Strėvos įgriuva
Paslaptinga vieta, kartais dar vadinama prasmegduobe, yra apipinta pasakomis bei legendomis. Mokslininkai teigia, jog ši įgriuva yra termokarstinės kilmės dauba, susiformavusi maždaug prieš 18 tūkstančių metų. Senovės lietuvių mitologijoje pasakojama, kad čia prasmegusi velnių karčema. Tai kaip buvo iš tiesų?

Pėsčiųjų ir dviračių takas Varėnoje
Takas, nusidriekęs per miškingąją Varėną, veda iki pat Dainų slėnio – vandenų apsuptos salos. Eidami ar važiuodami taku galėsite sustoti pailsėti grybo formos poilsiavietėse, pažaisti krepšinį ar futbolą.

Velnio duobė
Giliai miške pasislėpusi Vielnio duobė yra vadinama duobių karalienė, nes ši vieta – vienas iš 100 lankomiausių Europos gamtos paminklų. Piltuvo formos duobė yra pati giliausia Lietuvoje, jos gylis – apie 40 metrų!

Liškiavos architektūrinis ansamblis
Šį ansamblį, dvelkiantį vėlyvojo baroko stiliumi, sudaro vienuolynas ir bažnyčia. Nuostabaus grožio kultūros paveldo objektas patiks ir romantiškų pasivaikščiojimų mėgėjams: stebins atsiveriantys vaizdai į Nemuną, piliakalnį ir pušynus.

Mančiagirės skardžiai
Tai viena gražiausių Ūlos upės puošmenų. Ant aukšto šlaito yra įrengta apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria pasakiški vaizdai, kuriuos tikrai verta pamatyti!

Product image
Founder image

Klonių kalnas
Kalnas, dar kitaip vadinamas Gaidžių kopa, yra labai panašus į kopas, supustytas Lietuvos pajūryje! Dzūkijos pamiškėje ištysusios kopos stebina ne vieną praeivį. Atrodo, jog trūksta tik ramiai banguojančios Baltijos jūros šalia!

Norviliškių pilis
Tai renesanso laikotarpį menantis architektūros paminklas, retas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Sakoma, jog pilį kadaise pastatė turtingas pirklys, įsimylėjęs ir vedęs vietos grafaitę.

Merkinės apžvalgos bokštas
Ant Nemunio kranto įsikūręs apžvalgos bokštas traukia smalsuolius iš visų kampelių, nes iš bokšto atsiveriančios panoramos tiesiog atima žadą. Nuostabūs Dzūkijos nacionalinio parko vaizdai, tolumoje, tarp miškų pasislėpęs Merkinės miestelis – visa tai ir dar daugiau išvysite užlipę į Merkinės apžvalgos bokštą!