Lietuva kine: vietos, kur buvo filmuojami garsūs užsienio filmai

Ar žinojai, jog Lietuvos gamta, architektūra bei istorija žavi ne tik keliautojus, bet ir užsienio filmų kūrėjus? Būtent Lietuvoje buvo nufilmuota ne viena kino juosta, sparčiai išpopuliarėjusi visame pasaulyje.

Founder image

Jakaterina Didžioji, 2019

Žiūrint HBO serialą apie ilgiausiai Rusiją valdžiusią moterį Jakateriną II, akyliems žiūrovams pro akis negalėjo praslysti Lietuvos vaizdai. Filmų kūrėjai istorinę prabangą atrado Vilniaus Universiteto senuosiuose rūmuose, Trakų Vokėje, Vilniaus rotušėje, Pažaislio vienuolyne, Trakų pilyje, sostinės senamiestyje. Kino juosta daugiausiai buvo filmuojama Lietuvoje, o didžiąją dalį filmavimo komandos sudarė lietuviai.


Popiežius prieš Hitlerį
, 2016


Amerikiečių kino juostoje Vilniaus miestas trumpam virto Vatikanu. Dokumentika apie nacių lyderio Adolfo Hitlerio ir popiežiaus Pijaus XII ryšius buvo filmuojamas Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje. Būtent čia filmo herojus, 15 - metis Adolfas Hitleris, gauna Sutvirtinimo sakramentą. Kitos sostinės vietos laikinai virto į Miuncheno, Berlyno ar Lenkijos miškų apylinkes.

Product image
Founder image

Karas ir taika, 2016

Lietuvos sostinėje buvo filmuojamas britų - amerikiečių istorinis serialas, sukurtas pagal žymųjį Levo Tolstojaus romaną Karas ir taika. Serialas buvo filmuojamas Vilniaus senamiesčio pastatuose, gatvėse, kiemuose bei Trakų Vokės apylinkėse. Kino juostoje vaidino ir daug lietuvių.

Founder image

Ana Karenina, 2012

Dar viena kino juosta, sukurta pagal rusų rašytojo Levo Tolstojaus romaną Ana Karenina, buvo filmuojama ant lietuviškos žemės. Italų kino kompanija filmavimui pasirinko populiarius sostinės objektus: Vilniaus geležinkelio stotį, Lukiškių aikštę, Vileišių rūmus, Dominikonų gatvę Šv. Nikolajaus cerkvę bei kitas sostinės vietas.

Founder image

Paskutinieji carai, 2019

Dokumentinis Netflix serialas pasakoja apie Romanovų dinastijos žlugimą Rusijoje. JAV kompanijos serialas buvo filmuojamas ne vienoje šalyje, tačiau kadruose galite išvysti ir lietuviškas vietoves: Verkių rūmus, Vilniaus Dievo Motinos Ėmimo į Dangų katedrą, Vaidilos teatrą, Pranciškonų vienuolyną, Trakų Vokės dvarą, Literatūrinis A. Puškino muziejų, Šv. Trejybės bažnyčios ir bazilijonų vienuolyno vartus. Įdomu tai, jog 1914 m. pats imperatorius Nikolajus II, Romanovų dinastijos caras, lankėsi Vilniuje.