Janis Mo, 2020.05.24

Žaliasis takas, Strėva

Žaliasis takas Strėvos miestelyje, netoli Aukštavario - puikus 3 valandų laisvalaikio receptas norintiems aktyviai ir smagiai praleisti laiką gamtoje. Žalio vandens ežerai, upeliai, pelkės, šimtamečiai medžiai ir besikeičiantis kraštovaizdis - visa tai tiks visų skonių žygeiviams. Take gausu objektų, pavyzdžiui, Strėvos įgriuva - unikali duobė su į ją įgriuvusiu nameliu (kažin, ar tikras?), lietuviškųjų orchidėjų karalystė ir Šaltinėlių, kurie neužšąla net žiemą, kalnelis. Neskubėkite, sustokite prie informacinių stendų, atsipalaiduokite ir pasigrožėkite įspūdinga pietryčių Lietuvos gamta.

Žaliosios Lietuvos atvaizdas...

Žaliasis takas prasideda visai šalia kelio Trakai - Aukštadvaris. Važiuojant šiuo keliu matysite nuorodas ir posūkį į kairę. Čia - automobilių stovėjimo aikštelė, o iš karto  šalia jos - tako pradžia. Aš rekomenduoju pradėti nuotykį pasukant į kairę ir leidžiantis Strėvos upelio link. Ši tako pusė yra ypatingai skirtinga ir įdomi - nuo žaliuojančių paupių, iki tamsių miškų. Jeigu neturite laiko (arba jėgų), galite paeiti upelio link, tada grįžti ir dar aplankyti Strėvos įgriuvą.


Žiedinio tako ilgis - 9 km.

Takas mažai kalvotas - kelti kojas reikės nebent perlipant kokį aukštesnį nulūžusį medį. 

Patogūs, tvirti, aukštaauliai, neperšlampantys batai. Vietomis pelkėta ir slidu, todėl kedai čia nebus tinkami.

Pasižvalgykite

Keli praktiniai patarimai

Vykite anksti ryte. Šis takas - labai populiarus tarp turistų, todėl rekomenduoju atvykti čia kaip galima anksčiau ryte - tikrąjį gamtos grožį tokiu metu stebėti bus tikrai smagu.
Pasiskaitykite apie orchidėjas. Šioje unikalioje Lietuvos vietoje galima tikrų tikriausią orchidėją plačialapę klumpaitę. Netikite? Google that! Prieš vykstant čia tikrai pravartu pasidomėti šia unikalia gėlių rūšimi,
Pasiimkite žiūronus. Atvykus čia anksti ryte galima pamatyti įdomių paukščių rūšių arba stebėti besidarbuojančius bebrus.
Įsidėkite užkandžių ir susiplanuokite pikniką.  Tako pusiaukėlėje prie Spindžiaus ir Spindžiuko ežerų protakos yra įrengta stovyklavietė - ji puikiai tiks piknikui.

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published